OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svýt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, AkvarijnÝ ryby, AkvarijnÝ rostliny ORFII.com - Freediving - volnÚ potapýnÝ ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamenÝ, souhvýzdÝ, zvýrokruhy ORFII.com - VesmÝr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
ORFII Samuraj, cesta mace, umeni valky - ofrii.com
Sp┼Ö├ítelen├ę Weby
Gamesnici.cz - Herni web - Superhry a hry online
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
webmine.cz - Monetize your web!
Glob├íln├ş medi├íln├ş server TetriSys

Aerospike

Motory typu aerospike fungují jinak, ne┼ż klasické raketové motory. Výtokové plyny u nich vytékají ze spalovací komory po vn─Ťjšku centrálního t─Ťlesa a vzhledem k p┼Öíhodným fyzikálním proces┼»m by takový motor m─Ťl být efektivn─Ťjší, ne┼ż klasický motor. A co je zásadní, m─Ťl by zvládnout let od zem─Ť a┼ż na ob─Ť┼żnou dráhu. Výhody motor┼» typu aerospike jsou ale zatím známé prakticky jenom z teoretických úvah a pozemních test┼». Zatím se ješt─Ť nikdy ve v─Ťtší mí┼Öe neprosadily. ─îasto prost─Ť jenom chyb─Ťly peníze na další testy, co┼ż je typické t┼Öeba pro NASA.

U klasických raketových motor┼» výtokové plyny opouští spalovací komoru vnit┼Ökem výtokové trysky. U raketových motor┼» s tryskou tvo┼Öenou centrálním t─Ťlesem (tzv. aerospike) výtokové plyny vytékají ze spalovací komory po vn─Ťjšku centrálního t─Ťlesa a sou─Źasn─Ť vstupují do volné atmosféry. P┼Öitom je t┼Öeba si uv─Ťdomit, ┼że výtokové plyny mají nadzvukovou rychlost vzhledem k okolní atmosfé┼Öe, která se tak chová jako pru┼żná st─Ťna. Proto se p┼Öedpokládá, ┼że po startu rakety, vybavené touto tryskou, bude tlak okolní atmosféry podél dráhy rakety v rovnováze s tlakem vytékajících plyn┼», co┼ż by m─Ťlo p┼Öisp─Ťt k optimalizaci formy vytékajícího proudu plyn┼». O─Źekává se tedy, ┼że se po v─Ťtší ─Źást dráhy rakety dosáhne vyšší ú─Źinnosti takového raketového motoru. U klasické výtokové trysky je maximální ú─Źinnost motoru jen v jednom bod─Ť dráhy.

Rakety
© Ofrii 2012
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com